
| <--3/1282 --> |

Ku koncu školského roka si siedmaci spoločne s ôsmakmi užili Banskú Štiavnicu. Privítala nás nielen krásnym letným počasím, ale aj dvoma dňami plných zaujímavostí a zážitkov. Prvou zastávkou bola Kalvária, ktorá sa týči nad Banskou Štiavnicou a ponúka krásny výhľad na okolité Štiavnické vrchy a historickú Štiavnicu. Žiaci ZŠ Maximiliána Hella v Štiavnických Baniach nám predstavili prácu s dravými vtákmi. Je to jediná škola na svete, na ktorej sa vyučuje sokoliarstvo. No a samozrejme sme nemohli vynechať ani Banské múzeum a jednu z banských štôlni Bartolomej, v ktorej sa ešte dnes ťaží zlato.
Mgr. L. Poláčiková