<--254/919 -->
Vicemajster

Vicemajster Slovenska z našej školy

2.Jul.2022

Asi tušíte, je ním Rudko Karaba, ktorý sa zúčastnil štyroch kôl celoštátnej šachovej online ligy. V uplynulom školskom roku 2021/2022 sa nekonala prezenčná tradičná turnajové liga s postupom na majstrovské finále, nahradila ju online forma. Zúčastnilo sa jej 156 šachistov a náš Rudko skončil na druhom mieste za šachistom z Lučenca. Na začiatku bol u Rudka objavený šachový gén. Ten sa spojil s výbornými vlastnosťami- dobrou pamäťou, logikou, trpezlivosťou, výdržou, schopnosťou strategicky myslieť, pracovať pod tlakom a stresom, kreativitou a láskou k šachu samému. Navyše Rudka oddane podporujú obetaví rodičia, ktorí ho po turnajoch sprevádzajú najmä cez víkendy. Za takúto obetu sa im Rudko odmeňuje jedným úspechom za druhým. My mladému vicemajstrovi Slovenska držíme palce a prajeme veľa zdravia a tvorivých síl!

Mgr. Ľuboš Ďurnek