Banská Štiavnica a Svätý Anton --text

Banská Štiavnica a Svätý Anton

1.Oct.2019

Dňa 1.10.2019 piataci a šiestaci z našej školy cestovali na miesta so zlatonosnou históriou. Najprv sme spoznali panstvo Koharyovcov a Coburgovcov vo Svätom Antone. Zámok bol úžasný, exponátov neúrekom a informácií až-až. V bani Bartolomej bolo veselo, kto dával pozor zazrel aj netopiere, lampáše a prilby sme vrátili, za sprievod poďakovali a navštívili ešte Nový zámok - pevnosť zo 16. storočia. Aj táto pevnosť mala zastaviť hroziace nebezpečenstvo zo strany expanzívnych Turkov. Za slnečného počasia a s príjemnými zážitkami sme nastúpili na cestu domov k mamičkám, ockom, domácim miláčikom... a počítačom.

Mgr. Ľuboš Ďurnek

Banská