Šachová nádej --text

Šachová nádej

4.May.2019

Keď 4.5. v Nitrianskej Blatnici na šachovom turnaji obsadil náš žiak Rudko Karaba 4. miesto, väčšina ľudí by sa z nepopulárneho umiestnenia netešila, no vedúci šachového krúžku vyslovil nádej, že nebude dlho trvať a Rudko získa aj lepšie miesta - medaily. Prešiel necelý mesiac a Rudko v Nitre ukoristil na turnaji k stému výročiu úmrtia Milana Rastislava Štefánika medailu za tretie miesto. Rudko je len štvrták, má všetky predpoklady zlepšovať sa, v čom mu budeme držať všetci palce. Rudko, si talent!

Mgr. Ľuboš Ďurnek

Šachová