Banská Štiavnica nás baví! --text

Banská Štiavnica nás baví!

26.Sep.2017

Že ide o krásne mesto, sa 26.9.2017 presvedčili piataci a šiestaci z našej školy. Najprv sme zamierili na gotické námestie, kde pôsobili Sládkovič, Mikovini, Hell, Marína Pischlová, spisovatelia Horák, Hykisch, Podhradská ale aj sestry Vášáryové alebo Zdenka Predná. Prechádzka nám doplnila obraz o kopcovitom meste pod vrchom Sitno. Dlho očakávanú návštevu skanzenu baníctva sme odštartovali prehliadkou povrchovej expozície a geologickou prehliadkou hornín. V bani sme návštevu podzemia absolvovali vystrojení prilbou, plášťom a lampášom, čo bol určite nezabudnuteľný zážitok pre každého malého účastníka exkurzie. Kto dával pozor, zazrel aj netopiere. Lampáše a prilby sme vrátili, za sprievod poďakovali a navštívili ešte Nový zámok - pevnosť zo 16. storočia. Zámok bol úžasný, exponátov neúrekom a informácií tiež. Všetko sme pojedli, cestu domov sme si krátili songami od Kristíny až do príchodu pred školu.

Mgr. Ľuboš Ďurnek

Banská

Banská Štiavnica nás baví!

26.Sep.2017

Mgr. Ľuboš Ďurnek