Cez Mačaciu skalku až na Podhradie --text

Cez Mačaciu skalku až na Podhradie

6.Apr.2024

Aprílové sobotné ráno bolo predzvesťou takmer júnových teplôt, ktoré nás najbližšie dni čakajú a tak sa turisti a členovia Geografického krúžku vydali spoznávať krásy okolitého kraja. Po zahrievacom výstupe cez zeleňou a kvetmi hrajúci les až na Mačaciu skalku sa nám naskytli prekrásne výhľady do širokého okolia a na tomto mieste sme strávili dlhší čas, kedy sme si dobili energiu. Následne nás čakal strastiplný výstup do sedla vrchu Úhrad, ktorý nám dal riadne zabrať, ale siahli sme si na dno síl a odmenou nám boli pohľady na otvorenú krajinu rozprestierajúcu sa nad Záhradami a na samotný Topolčiansky hrad. Cesta dolu lyžiarskym svahom alebo skôr váľanie sa až do doliny nám vyčarili úsmev na tvári a už nás čakala iba chutná odmena v podobe opekaných špekáčikov, slaninky či marshmallows. Slnečnými lúčmi poháňaní sme dorazili do dedinky Podhradie, kde sme naše putovanie zakončili. Už teraz sa tešíme, kam nás kroky zavedú nabudúce.

Cez

Cez Mačaciu skalku až na Podhradie