Na exkurzii vo hvezdárni --text

Na exkurzii vo hvezdárni

10.Jan.2024

10. januára sa malí astronauti a astronautky štvrtého ročníka zúčastnili exkurzie vo Hvezdárni a planetáriu v Hlohovci. Za pomoci digitálnej techniky nahliadli do širokého vesmíru, obzreli si planéty slnečnej sústavy, naučili sa určovať svetové strany pomocou hviezd a orientovať sa tak v teréne a výborne sa zabavili s kravou na Mesiaci. Krásne slnečné počasie nám prialo a aj vďaka tomu si deti mohli obzrieť Slnko a jeho povrch pomocou špeciálneho ďalekohľadu. Žiaci sa dozvedeli veľa zaujímavostí o našom vesmíre a zároveň si overili svoje vedomosti z hodín prírodovedy. S plnou náručou suvenírov, krásnymi zážitkami a širokým úsmevom na tvári sa vrátili šťastne domov.

Mgr. Sabína Matušková

Na