Na výlete v Juráňovej doline --text

Na výlete v Juráňovej doline

14.Jun.2023

V dňoch 13. - 15. júna sa uskutočnil koncoročný výlet žiakov 6. a 8. ročníka v Západných Tatrách. Ubytovaní sme boli tradične v Penzióne Kamzík v Habovke, kde si žiaci po dlhej ceste autobusom mali možnosť oddýchnuť a pripraviť sa na túru, ktorá nás čakala na druhý deň. Vybrali sme sa preskúmať čarokrásne zákutia Juráňovej doliny, v ktorej nás čakali nádherné tiesňavy, zákruty s rebríkmi a celou cestou nás sprevádzala riečka Oravica a Juráňov potok. Na krátky okamih nás zastihol dážď, no boli sme naň patrične pripravení a tak sme si túru užili. Cesta späť viedla pokojnou Bobroveckou dolinou, pod úpätím Roháčskych vrchov. Na druhý deň sme si urobili krátku zastávku pri prvom slovenskom gymnáziu v Kláštore pod Znievom a na vyhľadávanom mieste na obrej lavičke nad dedinou. Bol to opäť raz výlet, na ktorý budeme ešte dlho spomínať. Ďakujeme!

Na

Na výlete v Juráňovej doline