Školský výlet IX. ročník - Vysoké Tatry --text

Školský výlet IX. ročník - Vysoké Tatry

13.Jun.2022

Na výlet sme cestovali do Vysokých Tatier vlakom, boli sme ubytovaní v Starom Smokovci v penzióne Šport. Absolvovali sme turistickú vychádzku na Hrebienok, vodopády Studeného potoka, Bilikovu chatu, Rainerovu chatu a Štrbské pleso. Navštívili sme Tricklandiu - galériu trick-artu a optických ilúzií, kde nás zrkadlá, obrazy, svetlá, neuveriteľnosti a triky zaviedli do rozprávok, ktoré ožívali pomocou aplikácií v mobilných telefónoch. Veľmi zaujímavé a poučné bolo stretnutie s účastníkom zimných olympijských hier v Pekingu Matejom Zmijom – seniorským reprezentantom v sánkovaní, ktorý nám porozprával o tradícii sánkarského športu na Slovensku, tréningovom procese a o dosiahnutých úspechoch. Na sánkarskej dráhe sme si mohli vyskúšať ovládanie a jazdu na „pekáči“ .

Mgr. Oľga Kupcová

Školský