Október mesiac úcty Panny Márie --text

Október mesiac úcty Panny Márie

26.Oct.2021

Od 16. stor. slávime 7.10. sviatok Ružencovej Panny Márie a celý mesiac október je zasvätený Panne Márii. Aj v našej škole sme si v tomto mesiaci zvlášť uctili Matku Božiu, či už modlitbou ruženca na hodine náboženstva, alebo desiatkom ruženca pred vyučovaním. 18. októbra sme sa modlitbou cez školský rozhlas pripojili k iniciatíve: Milión detí sa modlí ruženec. Naši žiaci vyjadrili svoju fantáziu a kreativitu aj v súťaži: Výroba ružencov z netradičných materiálov. Na výrobkoch vidieť, že na ruženec sa dá použiť rôzny materiál / gorálky, cestoviny, perníčky, plody stromov, skrutky .../, že túto jednoduchú modlitbu sa môžeme modliť kedykoľvek a na rátanie Zdravasov nám môžu poslúžiť drobnosti ktoré máme poruke. Ďakujeme aj rodičom, ktorí svojím deťom pomáhali pri realizácii týchto ružencov.

sr. Immaculata

Október