Štvrtáci lyžovali v Drozdove --text

Štvrtáci lyžovali v Drozdove

14.Feb.2020

Po technickej a kondičnej príprave prebiehajúcej v piatok v škole a jej okolí, sme v pondelok 10.2.2020 vycestovali do SKI centra Drozdovo, neďaleko Novej Bane. Po ubytovaní a obhliadke okolia sa žiaci rozdelili na začiatočníkov a pokročilých. Kým sa začiatočníci učili obúvať lyžiarky, lyže, obraty, oboznámili sa s tým čo v prípade pádu, ako vstávať (a hlavne sa nevzdávať :-), pokročilí využili menší svah a vlek, aby ukázali čo dokážu. Ďalšie dni sa pokročilí pod odborným dozorom p.učiteľa P. Schwarza zdokonaľovali na dlhšom a strmšom svahu a začiatočníci si postupne osvojovali pod vedením p.učiteľky J. Bošanskej zjazd šikmo svahom, brzdenie, zjazd v obojstrannom prívrate, za asistencie p.učiteľa J. Kamenického jazdu vlekom až sa postupne naučili všetko čo má lyžiar vedieť. O večery plné zábavy sa postarala zase p.učiteľka O. Kupcová. Napodiv nám aj počasie prialo. Po privítaní dažďom, ďalší deň nasnežilo a ostatné dni sme mali krásne slnečno. Deti len neradi opúšťali v piatok 14.2. svah a po návrate do Topoľčian, kde prevládala zeleň, sme už na sneh len spomínali. Veríme, že mnohým chuť a radosť z lyžovania vydrží ešte nadlho.

(V Galérii sa nachádza ešte jeden album fotografií.)

Mgr. Janka Bošanská

Štvrtáci

Štvrtáci lyžovali v Drozdove

14.Feb.2020

(V Galérii sa nachádza ešte jeden album fotografií.)

Mgr. Janka Bošanská