Koledy --text

20.Dec.2019

Nadišiel čas, na ktorý sme už všetci netrpezlivo čakali. Čas, keď nám vyčarí úsmev na tvári i najmenšia maličkosť. Čas, keď sa opäť po roku stretneme so svojimi milovanými pri hrejivom krbe a každú sekundu pocítime ničím nenahraditeľnú rodinnú lásku, to rodinné puto, ktoré nás spája. Kúzlo Vianoc už spojilo mnohých ľudí. Každý túži stráviť najkrajšie dni v roku so svojimi najbližšími a tešiť sa tak, ako sa tešia oni. Žiaci našej školy tvoria jednu rodinu, ktorá sa každoročne počas adventu pripravuje na Vianoce. My sme si toto očakávanie spríjemnili vo štvrtok 20. decembra prehliadkou kolied a vianočných piesní. Uskutočnila sa v jedálni a obecenstvo tvorili žiaci prvého stupňa. Koncertu sa zúčastnili aj starší žiaci. Deti prvého aj druhého stupňa koledy zaspievali a niektorí aj zahrali na hudobných nástrojoch. Na záver sme si zaspievali najkrajšiu vianočnú koledu Tichá noc. Program sa deťom veľmi páčil. Po vystúpení žiaci odchádzali s úsmevom na tvári do svojich tried a pokračovali v triednych besiedkach.

Mgr. Eva Bajzíková

20.Dec.2019