V knižnici s predstaviteľmi mesta --text

V knižnici s predstaviteľmi mesta

22.Oct.2019

Dňa 22.10.2019 sa žiaci 4.ročníka zúčastnili podujatia „Predstavitelia verejného života čítajú deťom“ . Do priestorov Tribečskej knižnice zavítala prednostka OÚ Ing. Ž. Bočkay Páleníková, primátorka mesta JUDr. A. Gieciová, zástupca primátorky J. Želíska a prednostka MÚ mesta Topoľčany Mgr. Z. Baranová a to preto, aby prečítali deťom rozprávku. Program s témou ľudových remesiel a tradícii obohatili svojim spevom a hrou na akordeón žiaci ZUŠ L. Mokrého, vidieť sme mohli i ľudový kroj zo Solčian, no a naši žiaci prispeli príbehom o sv. Martinovi či vinšami. Po tomto zaujímavom programe sa nás ujala pani knihovníčka Kvetoslava Vatrtová a previedla nás všetkými oddeleniami knižnice. Zoznámila nás so spôsobom zaraďovania a vyhľadávania kníh, ukázala čitáreň či iné zaujímavé miesta knižnice. Z jej slov sme mohli vycítiť, že svoju prácu miluje. Sme radi, že pôsobí aj v našej škole, kde má Tribečská knižnica pobočku. Ďakujeme jej touto cestou za obetavú prácu a úsilie vzbudiť záujem o čítanie a lásku ku knihám u všetkých našich žiakov.

Mgr. Janka Bošanská

V knižnici s predstaviteľmi mesta