Milión detí sa modlí ruženec --text

Milión detí sa modlí ruženec

18.Oct.2019

18. októbra sa aj naša škola zapojila do modlitebnej kampani „Milión detí sa modlí ruženec.” V tento deň sme sa spoločne modlili za jednotu a pokoj vo svete, za misie, osobitne tam, kde sú kresťania prenasledovaní alebo utláčaní, a tiež za nové misijné povolania. Modlitba spravodlivého môže zmeniť veľa, o čo viac úprimná modlitba dieťaťa! K modlitbe ruženca pozývala Panna Mária aj deti z Fatimy v časoch prvej sve¬tovej vojny. Učila ich, že modlitba a obeta sú tými najúčinnejšími prostriedka¬mi, ako dosiahnuť pokoj a mier.

Mgr. Soňa Košíková

Milión