Deň s vojenskou a dopravnou políciou --text

Deň s vojenskou a dopravnou políciou

28.Nov.2018

Dňa 28.11 sme v ZŠ sv. Ladislava privítali vojenských i dopravných policajtov. Vojaci z oddelenia krízového manažmentu si svojim trpezlivým prístupom a zábermi odvážnych aktivít rýchlo získali pozornosť i srdcia deti. Tie so záujmom počúvali čo vojenskí policajti dokážu, čo pri svojej práci potrebujú vedieť, aké zbrane a vozidla používajú.

Vojenských policajtov vystriedali policajti z OR PZ v Topoľčanoch. Pani kpt. Ing. M. Pašková spolu s p. Mgr. D. Siladim im predstavili prácu na ich úseku. Slovom, cez film i názornými ukážkami vystríhali pred nepozornosťou či nezodpovednosťou na ceste. Varovali deti pred tragickými následkami pri nerešpektovaní značení napr. na vlakovom nástupišti či pri hre v blízkosti elektrických stĺpov.

Obrovským zážitkom pre deti 2.3.ročníka ako i škôlkarov z MŠ Lipová a Továrnik, bola kynologická ukážka, keď psík vyštekal páchateľa či objavil výbušninu. Potom bola pre deti pripravená statická ukážka výzbroje a výstroje - mnohých vecí čo polícia pri svojej práci používa - zbrane, pomôcky, štíty, nepriestrelné vesty, ktoré deti s nadšením skúšali. Záverečnou bodkou bola možnosť prezrieť si interiér policajného i vojenského auta.

Deti odchádzali s množstvom zážitkov (aj sladkostí ) a ešte dlho rozprávali o tom čo videli a počuli. Touto cestou chceme poďakovať p. M. Guričanovi i p. I. Minárikovi - otcom našich žiačok, ktorí nám toto bohaté dopoludnie zabezpečili spolu so svojimi kolegami. Prajeme im všetkým pevné zdravie a veľa síl pri ich zodpovednej a náročnej práci.

Mgr. Janka Bošanská

Deň