Budú z nás kuchári --text

Budú z nás kuchári

16.Oct.2018

Medzi žiakov 5.B triedy pri príležitosti Úcty k starším zavítala aj tento rok stará mama chlapcov Orolínových, pani Edita Zelizňáková. Očakávali sme, že nás opäť priučí nejakým ručným prácam. Ostali sme prekvapení, keď sa vo dverách zjavila s veľkými taškami. Čo tašky ukrývajú? S čím sa chce s nami podeliť? Hútali deti. Pani Edita porozkladala kadejaké dobroty, nástroje, a už sme frčali. Chlapci sa popasovli so syrovými jednohubkami, bryndzou a cesnakovou nátierkou. Dievčence ukuchtili zdravý cviklový šalát a gaštanové guľky. Keď bolo všetko hotové, chutné dobroty sme si krásne naaranžovali a mohli sme sa pustiť do hostiny, ku ktorej priložil Dominik Bobula perníkový koláč, ktorý pripravil spolu so svojou starou mamou. Obidvom starým mamám ĎAKUJEME za nové skúsenosti a vynikajúcu hostinu.

Mgr. Zuzana Sucháňová

Budú