Úcta k starším u siedmakov --text

Úcta k starším u siedmakov

24.Oct.2018

Každý sme sa tento rok pokúsili prežiť mesiac úcty k starším po svojom. Viacerí z nás sme starkým pomohli pri oberačke v záhrade, pri varení v kuchyni či upratovaní. Niektorí sme im napísali list, v ktorom sme im poďakovali za všetko dobré čo pre nás robia, že s nimi môžeme tráviť spoločné chvíle a ako veľa pre nás znamenajú. No azda najväčší úspech mala návšteva Ivkinej starej mami, pani Roháčovej, ktorá nás hneď na úvod obdarovala chutnými jabĺčkami zo svojej záhrady a príjemným slovom. Potom nám ukázala ako zo servítky jednoducho vyrobiť ozdobnú misku či kvet a ako si v priebehu pár minút vyrobiť šarkana. Nenechali sme sa zahanbiť a jedného sme vyrobili aj my. Čo by sme to boli za žiakov, keby sme ho hneď nešli vyskúšať. Ako málo stačí ku šťastiu. Pani Roháčová, ďakujeme, že ste k nám priniesli radosť.

Úcta

Úcta k starším u siedmakov