Boli sme na LingvaFeste --text

Boli sme na LingvaFeste

28.Sep.2018

Nikdy nebol lepší čas na to, aby sa ktokoľvek mohol sám naučiť akýkoľvek cudzí jazyk. Dokonca ani žiaci k tomu už nepotrebujú sedieť na hodinách v škole. Na jedno kliknutie myšou sú vzdialené vlogy na youtube, seriály v pôvodnom jazyku s titulkami, aplikácie pre smartfóny či nepreberné množstvo kníh nielen v angličtine. No ako ich priviesť k tomu, aby začali? O to sme sa pokúsili počas Európskeho dňa jazykov. Na Ekonomickej univerzite v Bratislave sme sa zúčastnili podujatia LingvaFest, na ktorom mohli žiaci absolvovať rýchlokurz Esperanta, Rómčiny, Klingonštiny, Gréčtiny a mnohých iných jazykov. Bola možnosť absolvovať inšpiratívne prednášky polyglotov, teda ľudí rozprávajúcich viacerými jazykmi, o tom, prečo sa učiť cudzie jazyky, ako sa ich učiť, ako ich môžeme využiť v živote, žiaci mali možnosť ochutnať pikantnú indickú kuchyňu, získať knihy či časopisy zdarma, alebo sa zúčastniť koncertu multilingvistu Steva Lina. Zábavný a motivujúci deň nie len pre žiakov, ale aj nás učiteľov, z ktorého budeme všetci dlho čerpať.

Foto: Ivan Galovič, Matúš Gono, 8.r.

Boli

Boli sme na LingvaFeste

28.Sep.2018

Foto: Ivan Galovič, Matúš Gono, 8.r.