Škola v prírode na Krahuliach --text

Škola v prírode na Krahuliach

11.Jun.2018

V dňoch 11.6. – 15.6. 2018 sa triedy 4.A a 4.B zúčastnili školy v prírode Tramptária v obci Krahule. Po príchode sa nám predstavili naši animátori Nika a Paťo, ktorí z našich detí vytvorili 2 družiny Šmolkov a Krokodílov. Hneď v prvý deň sme mali možnosť pozrieť si okolitú krajinu z neďalekej vyhliadkovej veže. Večer nás čakala slávnostná korunovácia kráľa a kráľovnej a po nej prvý bál. Počas ďalších dní sa deti venovali kráľovským remeslám, hádali rozprávky počas cesty rozprávkovým lesom, zasúťažili si v Tipovačke, vyskúšali si svoje sily a schopnosti v rytierskych súbojoch, zvládli túru do stredu Európy a pomaškrtili si na vlastnoručne opečených špekáčikoch. Posledný rozlúčkový bál sa nezaobišiel bez sĺz animátorov i detí. Na spiatočnej ceste sme si pozreli mesto Kremnica, absolvovali sme prehliadku štôlne Andrej i starej raziarne v mincovni. Dúfame, že si to deti užili a pekné spomienky ich budú sprevádzať ešte dlhý čas.

Mgr. Mária Patáková

Škola v prírode na Krahuliach