Noc v knižnici v štýle fantasy --text

Noc v knižnici v štýle fantasy

15.Jun.2018

V noci z 15. na 16. 6. 2018 našlo 40 žiakov našej školy, 4 učitelia a 1 pani knihovníčka prístrešie medzi múrmi našej školy. Dôvodom nebola ich neposlušnosť, ani útek od rodičov, ale práve naopak – láska ku knihám, obdiv k fantasy literatúre, zmysel pre dobrodružstvo a ochota k službe. Všetky aktivity pripravili pre siedmakov 18 žiaci 9. ročníka a ochotne prevzali na seba úlohu animátorov. Po slávnostnom otvorení a rozdelení sa do skupín sa začali súťaže na školskom dvore a ihrisku, kde si jednotlivé družstvá zmerali sily v rýchlosti, šikovnosti, dôvtipe a logickom úsudku. Riadne vybehaní sme si na chvíľu sadli na lavičky s gulášom v miske a doplnili energiu tak potrebnú na zvyšok večera a noci. Po zotmení program pokračoval v priestoroch školskej knižnice, kde sme s pani knihovníčkou objavovali krásu slova v žánroch a dielach fantasy. Čo najlepšie vyplnený kvíz bol vstupenkou do ďalšieho levelu, ktorým bola dlho očakávaná nočná hra. Tu účastníci preukázali kus odvahy a takmer detektívneho ducha. Ďakujeme obetavým animátorom, že vydržali v rytme služby až takmer do svitania. Odviedli profesionálny výkon a do každej prebdetej minúty vložili kus svojho srdca. Dúfame, že v siedmakoch nájdu svojich nasledovníkov, ktorí ponesú štafetu Noci v knižnici ďalej.

Mgr. Katarína Gardianová

Noc