Deň zdravia 2018 --text

Deň zdravia 2018

25.Apr.2018

Aj keď náš Deň zdravia sa konal o čosi neskôr ako je oficiálny termín, bol o to zaujímavejší. Veľká vďaka za spoluprácu patrí Strednej zdravotníckej škole sv. Vincenta de Paul, ktorej žiaci so svojimi vyučujúcimi pripravili pre našich žiakov 1.stupňa stanovištia. Na prvom čakali figuríny na nácvik umelého dýchania, ktoré im bolo predvedené no mohli si ho i žiaci vyskúšať , nacvičovali tiež stabilizovanú polohu ako i odstraňovanie prekážky z dýchacích ciest. Na ďalšom stanovišti s názvom Zdravý chrbát im predviedli ako správne držať telo, nosiť školskú tašku či dvíhať bremená. Veľkému záujmu sa tešili i masáže či cviky na fit lopte. Ďalej nasledovala prednáška o dôležitosti dodržiavania pitného režimu. Cez prezentáciu i názorne sa deti mohli naučiť rozlíšiť správny nápoj pre organizmus a tiež sa dozvedeli koľko vody by mali vypiť denne podľa svojej váhy. Na a na poslednom štvrtom stanovišti sa deti učili obväzové techniky, premerali im hladinu cukru v krvi i odmerali krvný tlak. Musíte uznať, že naši žiaci sa v tento deň mohli naučiť veľmi veľa.

Mgr. Janka Bošanská

Deň