Finančná gramotnosť na 1. stupni --text

Finančná gramotnosť na 1. stupni

21.Mar.2018

Dňa 20. 3. 2018 sa na 1. stupni uskutočnilo blokové vyučovanie finančnej gramotnosti. Deti sa zahrali na obchodných detektívov a zisťovali, v ktorom obchode kúpia určený výrobok najvýhodnejšie. Vyskúšali si, ako funguje deľba práce a ako ju každý môže využiť doma a odbremeniť tak aj svojich rodičov. Snažili sa usporiadať želania a potreby podľa dôležitosti a zahrali sa aj na zákazníkov v obchode, ktorí sa mali zodpovedne rozhodnúť, ako čo najvhodnejšie minúť určitú sumu peňazí. Taktiež mali za úlohu vžiť sa do rolí zákazníkov reklamujúcich tovar a rovnako i do rolí dobrých a zlých obchodníkov. Starší žiaci si vyskúšali aj rolu učiteľa, ktorý musí urobiť finančný rozpočet do školy v prírode a v neposlednom rade bola ich pozornosť upriamená na dôležitosť ochrany osobných údajov a na nebezpečenstvá, ktorým sa môžu vystaviť pri komunikácii na sociálnych sieťach. Veríme, že si deti z aktivít odniesli veľa pekných zážitkov i vedomostí.

Mgr. Mária Patáková

Finančná