Boli sme vo vianočnej Viedni --text

Boli sme vo vianočnej Viedni

13.Dec.2017

Naša škola, teda žiaci 7. - 9. ročníka, sa aj tento rok - 13. 12. 2017 zúčastnili exkurzie do Viedne. Prvou zastávkou v metropole susedného Rakúska bol dom významného a slávneho architekta Hundertwassera, po ktorom je pomenovaná aj ulica, na ktorej sa tento dom nachádza. Vynikal predovšetkým svojou farebnosťou a spojením s prírodou. Neskôr sme sa mohli dozvedieť niečo nové z oblasti techniky. Navštívili sme technické múzeum, v ktorom sme videli nábytok, dopravné prostriedky, či hudobné nástroje z minulého storočia. Taktiež každý mohol vyskúšať jazdu lanovkou alebo moderovanie v televízii a rôzne iné zaujímavé atrakcie. Počas presunu autobusom do centra Viedne sme sa dozvedeli niečo z histórie, ktorou dýchali nami navštívené miesta. Naveky sa nám vryje do pamäte majestátny Dóm sv. Štefana. V Hofburgu - slávnom sídle Habsburgovcov nás očarila aj národná rakúska knižnica. Na záver sme si vychutnali vianočnú atmosféru na viedenských trhoch pred radnicou. Našu pozornosť upútala nielen magická výzdoba, ale aj tradične lákavé špeciality. Ochutnali sme vianočný punč, jablko v čokoláde, ale aj rôzne kúsky pre odvážlivcov - ruské kolo, či nádherne vysvietené klzisko. Z Viedne sme si odniesli nielen mnoho zážitkov, ale aj veľa nových poznatkov z rozmanitých oblastí.

Viktória Gestingerová, IX.

Boli