Cvičenie so starou mamou --text

Cvičenie so starou mamou

2.Nov.2017

Veľa starých rodičov je v dnešnej dobe plne vyťažených. Aj napriek tomu si vždy dokážu nájsť čas pre svoje vnúčatá. Žiaci z 1.A sa vždy veľmi tešia na hodinu telesnej výchovy. Štvrtková telesná bola pre nich výnimočná. Počas veľkej prestávky k nám zavítala stará mama pani Daniela Sujová. Po slovách: „Deti, vezmite si vrecúška s telesnou výchovou, Martinkova stará mama si s nami zacvičí,“ sa prváčencom rozjasnili očká. Nastúpili do dvojíc a ukázali, že vedia ako ozajstní školáci prejsť potichučky do šatne. Rýchle prezlečenie do úboru a už sme boli nastúpení v telocvični. Nástup si zopakovala aj stará mama. Krátke rozohriatie a už aj vykonávame všetko, čo nám ohybná a aktívna pani Sujová precvičuje. Jej fyzická aktivita je dôkazom , že aj ľudia v období jesene života dokážu byť aktívni a vyplavujúce endorfíny šťastia dokážu preskakovať aj na malé deti. Cvičenie, súťaženie a úsmev sprevádzali celú našu hodinu. Pokrikom Hurá a Slovenskóóó sme ako správni športovci ukončili našu telesnú. Keďže dobrota a láskavosť starých mám sa nezaprie, každý športovec dostal aj sladkú čokoládovú odmenu na doplnenie vydanej energie. Stará mama, my žiaci z 1. A Vám ĎA-KU-JE-ME !!!

Mgr. Eva Bajzíková

Cvičenie