Finančná gramotnosť --text

Finančná gramotnosť

3.Jun.2017

V dňoch 26. a 29. mája sme mali na škole blokové vyučovanie finančnej gramotnosti. Žiaci druhého stupňa mali možnosť diskutovať a preveriť svoje vedomosti v témach ako história peňazí, ochranné prvky bankoviek, naše príjmy a výdavky, osobný a rodinný rozpočet, môj prvý účet v banke či bezhotovostný platobný styk. Ďalej vyrobili aj návrhy vlastných bankoviek a platobných kariet. Veríme, že si z týchto hodín niečo odnesú aj do budúcnosti.

Mgr. Soňa Košíková

Finančná