Cyklovýlet na Tesáre --text

Cyklovýlet na Tesáre

25.Mar.2017

Marcové slnko sa naplno predvádza a teplota stúpa k 20 stupňom Celzia. Je čas dofúkať gumy, premazať reťaz, zapnúť prilbu a vyrážame na Tesáre. Pravdou je, že podmienku dostaviť sa na bicykli v dobrom technickom stave si niektorí dobre neprečítali a tak kde tu počuť škrípanie reťaze hrdzavejšej ako starý rušeň v topoľčianskom depe a o chvíľu sa zase zadné koleso rozhodlo, že sa pôjde pozrieť čo robí to predné. Nič to za to, po rýchlej oprave pokračujeme poľnými cestami ponad Nemčice a Kuzmice, šliapeme do kopca a letíme s vetrom opreteky dolu svahom. Po 11km nás víta priehrada Tesáre, kde spoznávame tajomný svet žiab a zdokonaľujeme sa v hode žabiek okruhliakmi. Po menšom akrobatickom výkone nad hladinou jazera sa nám podarilo zaobstarať ražne a o chvíľku už cítiť vábivú vôňu slaninky a špekáčikov. Tieto dobroty zapíjame neďalekou tesárskou vajcovkou. Opäť krásny deň v prírode za nami a už sa tešíme, čo nám prinesie ďalší výjazd.

Cyklovýlet

Cyklovýlet na Tesáre