Prehliadka kolied --text

Prehliadka kolied

21.Dec.2016

Nadišiel čas, na ktorý sme už všetci netrpezlivo čakali. Čas, keď nám vyčarí úsmev na tvári i najmenšia maličkosť. Čas, keď sa opäť po roku stretneme so svojimi milovanými pri hrejivom krbe a každú sekundu pocítime ničím nenahraditeľnú rodinnú lásku, to rodinné puto, ktoré nás spája. Kúzlo Vianoc už spojilo mnohých ľudí. Každý túži stráviť najkrajšie dni v roku so svojimi najbližšími a tešiť sa tak, ako sa tešia oni. Žiaci našej školy tvoria jednu rodinu, ktorá sa každoročne pripravuje na Vianoce. Dňa 22. 12 2016, deň pred vianočnými prázdninami sa stretli v školskej jedálni na prehliadke vianočných kolied. Zazneli všetky známe vianočné koledy. Deti ich spievali jednotlivo aj v skupinkách. Niektorí žiaci nám skladby zahrali na flaute. Celý program bol obohatený aj dvomi scénickými pásmami, ktoré si pripravili žiaci z I.B a z dramatického krúžku. Vianočnú náladu nám pripomenuli aj piesne Tri oriešky pre Popolušku a Haleluja. Na záver sme si zaspievali najkrajšiu vianočnú koledu Tichá noc. Program sa deťom veľmi páčil, lebo účinkujúci boli veľmi dobre pripravení. Po vystúpení žiaci odchádzali s úsmevom na tvári do svojich tried a pokračovali v triednych besiedkach.

Mgr. Eva Bajzíková

Prehliadka