Finančná gramotnosť na 1. st. --text

Finančná gramotnosť na 1. st.

21.Dec.2016

Dňa 9. novembra sa mladšie deti 1. a 2. ročník zahrali na obchodných detektívov a pátrali, kde by mohli rôzny tovar kúpiť najlacnejšie. Snažili sa ušetriť peniaze a rozhodnúť, či miniem všetky peniaze hneď v prvom obchodíku s hračkami, alebo ušetrím a kúpim si väčšiu a hodnotnejšiu vec. Taktiež si usporadúvali, čo sú želania a potreby. Starší žiaci 3. a 4. ročník - si počas aktivít mali nahrať čo najviac peňazí a podľa výšky nahratej sumy si mohli v skupinách zariaďovať dom (na plagátoch). Taktiež sa oboznámili s reklamáciou, kde mali pri rôznych výrobkoch určiť, či spĺňajú podmienky na reklamáciu. Snažili sa zistiť pri ukážkach reklám, aké finty na nás obchodníci používajú, aby sme tovar kúpili. Zahrali sa tiež na poisťovňu a zisťovali dôsledky poistenia, resp. nepoistenia.

PaedDr. Lenka Krajčová

Finančná

Finančná gramotnosť na 1. st.

21.Dec.2016

PaedDr. Lenka Krajčová