Vianočná návšteva Bratislavy --text

Vianočná návšteva Bratislavy

15.Dec.2016

Tohtoročným zimným spestrením žiackeho života 9.A a 9.B sa 15.12. stal výlet do nášho hlavného mesta. Zúčastnili sa na ňom aj recitátori z ôsmeho ročníka. Ústredným programom bola návšteva SND. Najskôr sme však navštívili zážitkové centrum vedy Aurelium, ktoré sa nesie v duchu hesla „Škola hrou”, o čom sme sa hneď aj presvedčili. Dozvedeli sme sa nové informácie o vynálezoch Nikola Teslu, maľovali svetlom na tabuľu, či namáhali mozgy pri hlavolamoch. Bol to pre nás obohacujúci a poučný zážitok. Nevyhnutným miestom návštevy cez zimu v Bratislave sú aj vianočné trhy, ktoré sme si nenechali ujsť. Cestou na trhy sme si urobili menšiu prechádzku po meste, kde sme spoznali aj množstvo dôležitých budov a videli busty rôznych osobností: Ľudovíta Štúra, Jána Kollára, P.O. Hviezdoslava či Franza Liszta. Čas pred samotným predstavením sme si skrátili nákupmi. A potom sme sa konečne dočkali. O 19:00 začalo predstavenie Viliama Klimáčka: Sissi, kde nám herci priblížili život rakúskej cisárovnej. Išlo o modernú historickú drámu plnú napätia, lásky, humoru a zložitých medziľudských vzťahov v hlavnej úlohe s Táňou Pauhofovou a Tomášom Maštalírom. Predstavenie sa nám všetkým veľmi páčilo. Ďakujeme p.uč. Korecovej, Kupcovej a Sucháňovej, že sme sa ho mohli zúčastniť.

Ema Králiková

Vianočná