ŠK „ ... Slovo bolo u Boha...“ --text

ŠK „ ... Slovo bolo u Boha...“

16.Nov.2016

V stredu 16. novembra sme sa stretli v priestoroch školskej knižnice pri príležitosti sviatku stretnutia s kresťanskou literatúrou. I tento rok sa žiaci vybrali na cestu spoznávania krásy umeleckého slova. Recitačná súťaž „... a Slovo bolo u Boha...“ je prehliadkou recitátorov kresťanskej poézie a prózy slovenských i svetových spisovateľov. Ich umenie sprostredkovať pocity autorov hodnotili pedagógovia: Gabriela Piknová, Július Hanko, Libor Hanzalík a pracovníčka Tribečskej knižnice Kvetoslava Vatrtová. Víťazi školského kola nás budú reprezentovať 24.11. 2016 v krajskom kole v ZŠ sv. Don Bosca v Topoľčanoch. Prajeme im veľa šťastia v širšej konkurencii recitátorov z celého nitrianskeho kraja. Ďakujeme, samozrejme, aj všetkým ostatným účastníkom školského kola a ich pedagógom, ktorí ich pripravovali. Výsledky školského kola: 1. kategória poézia: 1. miesto – Stanislava Keptúnová – 3. A, 2. miesto – Vanesa Drietomská – 2.r., 3. miesto – Nina Gašparíková – 1. B, 1. kategória próza: 1. miesto – Samuel Trník – 4. B, 2. miesto – Lenka Janská – 4. A, 3. miesto – Katarína Laudonová – 4. B, 2. kategória poézia: 1. miesto – neudelené, 2. miesto – neudelené, 3. miesto – Sofia Turečeková – 6. B, 2. kategória próza: 1. miesto – Matúš Gono – 6. A, 2. miesto – Alica Kmeťková – 6. A, 3. miesto – Janko Krajčo – 6. B, 3. kategória poézia: 1. miesto – Viktória Gestingerová – 8.r., 2. miesto – Ema Králiková – 9. B, 3. miesto – Laura Valachová – 7.r., 3.kategória próza: 1. miesto – Ema Režná – 8.r., 2. miesto – Natália Žáková – 9. A, 3. miesto – Filip Gono – 8.r., 3. miesto – Alžbeta Šobáňová – 8.r.

PaedDr. Katarína Korecová

ŠK

ŠK „ ... Slovo bolo u Boha...“

16.Nov.2016