Pedagogické asistentky --text

Pedagogické asistentky

20.Oct.2022

Cez národný projekt „Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II“ sme prijali aj 3 pedagogických asistentov, ktorí sa venujú žiakom so ŠVVP (špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami). Asistentky sú so žiakmi prítomné na vyučovaní a pomáhajú im zvládať nároky, zjednodušia alebo zopakujú výklad vyučujúceho, poskytujú pomoc pri riešení úloh. Podieľajú sa na vytváraní kompenzačných pomôcok a pomáhajú žiakom naučiť sa ich používať s cieľom viesť ich k čo najväčšej samostatnosti v procese vzdelávania.

Mgr. Miriama Križmová

Pedagogické