Zimná škola v prírode s lyžovaním --text

Zimná škola v prírode s lyžovaním

2.Feb.2024

V termíne od 29.1-2.2.2024 žiaci 4.A a 4.B boli na lyžiarskom výcviku v Jasenskej doline. Po úspešnom naložení všetkej batožiny a lyží sme sa autobusom prepravili do mesta Martin, kde sme navštívili Národný cintorín a prezreli si historické centrum s budovou Matice Slovenskej, ktorú deti už poznali z vlastivedy. Pokračovali sme ubytovaním v penzióne Jarabina a potom sme sa presunuli na svah, kde sa začiatočníci učili základy o lyžiarskej výstroji, pády, vstávanie a obraty a pokročilí využili najmenší svah a vlek, aby ukázali čo dokážu. Ďalšie dni sa pokročilí zdokonaľovali na dlhšom a strmšom svahu a začiatočníci si postupne osvojovali jazdu vlekom a zrýchľovali zjazd. Po náročnom dni si všetci radi oddýchli a každý večer na nich čakal nejaký program- hry, film, bingo, súťaže a chýbať nemohla ani záverečná diskotéka. P.učiteľka Poláčiková pozvala na jeden večer zaujímavú lektorku- Mgr. Z. Balanac z NP Veľká Fatra, ktorá pútavým spôsobom a netradičnými aktivitami priblížila deťom miestnu faunu i flóru. Lyžiarsky výcvik začiatočníci i pokročilí úspešne ukončili pretekom v lyžiarske škole spoločnosti Fatraski. Teší nás, že žiaci majú chuť i naďalej lyžovať a mnohí chcú jarné prázdniny využiť práve na lyžovanie. Všetkým kolegom touto cestou ďakujem za spoluprácu.

Mgr. Janka Bošanská

Zimná