Navštívil nás otec biskup --text

Navštívil nás otec biskup

23.Jan.2024

Dnes na našu školu zavítal a svojou návštevou nás poctil nitriansky pomocný biskup Mons. Peter Beňo a spolu s ním aj riaditeľ DŠÚ vdp. Peter Buranský. Už od rána sme boli plní očakávania a radosti z jeho príchodu, keďže s tak výnimočným človekom sme sa zatiaľ možnosť stretnúť nemali. Na úvod sme za zúčastnili svätej omše v našom kostole, kde nás prekvapil svojou bezprostrednosťou a dobrou náladou a povzbudil nás myšlienkami vo svojej kázni. Potom nás čakalo osobné stretnutie s ním, na ktorom sa mali žiaci prvého i druhého stupňa možnosť opýtať sa ho na všetko čo ich trápi a zaujíma. Zistili sme tak, že kňazom sa chcel stať už od malička, koľko jazykov ovláda, aký šport má rád, či to ako ho povolanie kňaza a biskupa obohacuje a napĺňa. Otec biskup, ďakujeme za Vašu obohacujúcu návštevu, ktorá dlho zostane v našej pamäti a vaše myšlienky v našich srdciach.

Navštívil

Navštívil nás otec biskup