Cesta okolo sveta s ilustráciou --text

Cesta okolo sveta s ilustráciou

23.Nov.2023

Žiaci 5. a 6. ročníka sa 23.11. 2023 vydali na Cestu okolo sveta s ilustráciou. Navštívili naše hlavné mesto Bratislavu, kde sa konala Medzinárodná súťažná prehliadka originálov ilustrácií kníh pre deti a mládež - Bienále ilustrácií Bratislava (BIB) 29.ročník v BIBIANE - medzinárodnom dome umenia pre deti . Žiaci dostali mapy, ceruzky a vydali sa na dobrodružnú interaktívnu cestu výstavou. Spoznávali krajiny cez ilustrátorov a ilustrácie z detských kníh z celého sveta. Po návšteve Bibiane sme spoznávali zákutia a krásy Starého mesta a pomaly sme sa presunuli do Pistoriho paláca, kde sa nachádzala unikátna výstava Elišky Podzimkovej – Malý princ. Vstúpili sme do kúzelného sveta, kde sa fotografie "vesmírneho" Islandu premenili na scény plné života a dobrodružstva. Vďaka modernej technológii a rozšírenej realite sme rozpohybovali ilustrácie a sledovali jednotlivé dieliky Exupéryho príbehu vo svojich telefónoch. Fantázia tu nemala konca. Na záver sme navštívili vianočné trhy na Hlavnom námestí, kde sme sa občerstvili a kúpili si niečo pekné na pamiatku, alebo len tak pre radosť.

Mgr. Zuzana Sucháňová

Cesta