Úcta k starším v 5.A a B --text

Úcta k starším v 5.A a B

13.Oct.2023

Žiaci 5.A a 5.B pozvali pri príležitosti Úcty k starším svojich starých rodičov na spoločnú exkurziu do starého barokového mlyna v Závade. V mlyne sme sa dozvedeli, ako si v minulosti ľudia zaobstarávali obživeň, ako sa v minulosti mlela múka, ako sa stravovali. V mlyne sa nachádza aj expozícia voskových figurín, a tak sme sa mohli ocitnúť v dávnej minulosti a rozprávkovom svete: mali sme tú česť stretnúť starých obyvateľov mlyna, ale aj Máriu Teréziu, Františka Jozefa I., pápeža Jána Pavla II., Cyrila a Metoda, Svätopluka, .... vodníka, rusalku, Draculu,.... V mlyne nám spoločníkov robili netopiere – ešteže sa ich nikto nebál. Po prehliadke mlyna sme zamierili do Rybníčok, kde sme si spolu opiekli, čo nám rodičia nabalili a do sýtosti sme sa vybláznili na lúke a preliezkach. Vďaka starým mamám, ktoré nám priniesli sladké občerstvenie, sme odišli domov spokojní a s plnými bruškami. Starí rodičia, ĎAKUJEME za spoločne strávené krásne chvíle.

Mgr. Zuzana Sucháňová

Úcta