Púť do Šaštína a exkurzia na Bradlo --text

Púť do Šaštína a exkurzia na Bradlo

29.Sep.2023

45 birmovancov z našej školy z 8. a 9. ročníka navštívilo Šaštín a absolvovalo púť k Sedembolestnej Panne Márii. Páter Miroslav slúžil sv. omšu, ukázal pivničné priestory kláštora a nádvorie, cisársku miestnosť v Bazilike aj okolie kláštora s bohatou históriou. Cestou domov sme sa zastavili na bradlianskej mohyle a vzdali úctu Milanovi Rastislavovi Štefánikovi s výkladom p. dejepisára. Po pokojnom návrate sme sa rozišli s požehnaním k svojim rodinám.

Mgr. Ľuboš Ďurnek

Púť