Lúčime sa s deviatakmi --text

Lúčime sa s deviatakmi

29.Jun.2023

Po slávnostnej svätej omši na sviatok sv. Petra a Pavla nás čakala rozlúčka deviatakov. Hoci je to ťažké, občas musíme opustiť niečo krásne, aby sme našli niečo ešte krajšie. Bol to horko-sladký deň, chodbami sa niesol smiech, spev a hudba, triedami sa ozývali šťastné výkriky detí pred prichádzajúcimi deviatakmi, ktorí sa lúčili so školou. Zároveň bol smutný, v očiach sa nám leskli slzy, spomínali sme, ďakovali, objímali sa, naposledy lúčili. Rozlúčiť sa bolo smutné, avšak vieme, že život má pre nich pripravené niečo úžasné a veríme, že práve oni môžu zmeniť svet a urobiť ho lepším.

Lúčime

Lúčime sa s deviatakmi