Žijeme Dňom zeme --text

Žijeme Dňom zeme

21.Apr.2023

Aj tento rok sme si opäť na našej škole pripomenuli významný deň, a tým je Deň Zeme. Tento rok sa nesie v hesle „Investuj do našej planéty“, pripomína, že každý z nás je zodpovedný za záchranu ľudstva pred klimatickou krízou.

Aj mimo tohto dňa sa môžeme snažiť pomôcť našej planéte, či už ísť do školy pešo, recyklovať odpad, zhasínať svetlo, dať stop plastom a radšej používať sklenenú fľašku alebo len tým, že zasadíme stromček či rastlinku.

Na našej škole sme oslávili tento významný deň rôznymi aktivitami počas vyučovania a v ŠKD a taktiež „Súťažou ku dňu Zeme“, do ktorej sa zapojili počas minulého týždňa jednotlivé triedy výrobou krásnych výtvorov z recyklovaného materiálu.

1. miesto získala 3.A – Hrad s padajúcim mostom, 2. miesto dievčatá 7.A – Kytica kvetov , 3. miesto 5.ročník – Rôzne výrobky z plastu

Mgr. Lucia Poláčiková

Žijeme